niedziela, 16 Gru 2018
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Nominowany Nauczyciel Roku 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
niedziela, 02 października 2011 13:59

 NOMINOWANY NAUCZYCIEL ROKU 2011

  

 

czytaj więcej ...

 

 

      Waldemar Leszczyński Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu znajduje się w zaszczytnym gronie nominowanych do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Nauczyciela Roku 2011. Jury konkursu obradujące pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego zdecydowało o wyłonieniu 13 kandydatów, którzy ubiegają się w tegorocznej edycji konkursu o tytuł Nauczyciela Roku 2011.

      Bursa w czasie 10-letniej kadencji Dyrektora zmieniła w stopniu znaczącym swoje oblicze. Podjęte inwestycje poprawiły nie tylko warunki zamieszkania i bezpieczeństwa młodzieży, ale umożliwiły także rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień. Działania zainicjowane przez Pana Leszczyńskiego zaowocowały sukcesami wychowanków w konkursach regionalnych, wojewódzkich i europejskich. Bursa pod przewodnictwem Waldemara Leszczyńskiego zdobywała m.in. najwyższe lokaty w kolejnych edycjach Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego, organizowała Wojewódzki Przegląd Poezji Śpiewanej im. M. Grechuty, Wojewódzki Konkurs Karaoke, wystawy, seminaria i konferencje poświęcone zdrowiu, ekologii i kulturze. Z jego inicjatywy powstała „Galeria Młodych”, w której młodzież prezentuje swoje prace artystyczne.

Placówka była również organizatorem i współorganizatorem obozów sportowych międzynarodowych, festiwalu Eurofolk oraz wielu wycieczek krajowych i zagranicznych dla młodzieży bursy.

W roku 2010/2011 – Roku Odkrywania Talentów placówka otrzymała tytuł Miejsca Odkrywania Talentów oraz Dobrych Praktyk.

      Za zaangażowanie i działalność społeczną Waldemar Leszczyński był wcześniej nagradzany m.in. nagrodą Kuratora Oświaty w Lublinie, Nagrodami Prezydenta Miasta Zamościa oraz tytułem honorowym Animatora Kultury 2009. W tym roku Waldemar Leszczyński obchodzi 35 lecie swojej pracy zawodowej.

Ostateczne rozstrzygnięcie Konkursu - przyznanie tytułu Nauczyciel Roku 2011, dwóch wyróżnień oraz 10 nominacji, nastąpi 13 października br. na uroczystej Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zmieniony: niedziela, 02 października 2011 14:25