czwartek, 18 Kwi 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Stereotypy etniczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 15 marca 2018 19:09


Stereoptyp to skłonność do uproszczonego i często krzywdzącego spostrzegania pewnych osób czy grup ludzi, w sposób tendencyjny odnoszący się np. do wyglądu, zachowania, cech określonych osób, grup - religijnej, rasowej, narodowej, zawodowej czy w inny sposób wyodrębnionej.

W ramach współpracy z PWSZ w Zamościu gościliśmy w naszej bursie dr E. Pogorzałę, która przedstawiła temat ,,Czy na pewno wiemy jakie są inne narody? Stereotypy etniczne. W swoim wystąpieniu omówiła proces powstawania stereotypów, przykłady przejawów dyskryminacji, uprzedzeń etnicznych i religijnych występujących we współczesnym świecie. Podkreśliła, że stereotypy i brak tolerancji stanowią często niebezpieczeństwo i prowadzą do uprzedzeń, te z kolei mogą doprowadzić do dyskryminacji i przemocy, a w ekstremalnych przypadkach nawet do ludobójstwa.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczestnicy spotkania podejmą wysiłek pogłębienia wiedzy na temat wartości i norm prezentowanych przez określone grupy narodowe i wykażą postawę tolerancji i oceny ludzi nie na podstawie ich przynależności do danej grupy a cech, zalet, zdolności, które prezentują.

 

 

Zmieniony: czwartek, 15 marca 2018 19:11