czwartek, 18 Kwi 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Miesiąc Gruziński PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 25 stycznia 2018 21:36


Już na stałe do kalendarza Bursy weszły spotkania z młodzieżą z zagranicy. Tym razem przybliżyła nam swój kraj – Tamar Didia z Gruzji. Na chwilę zabrała nas do małego górzystego kraju położonego nad Kaukazem z wielowiekową tradycją. Opowiedziała o trudnej historii, o tradycjach religijnych, niesamowitym alfabecie (ქართული ენა). Pokazała jak wyglądają tradycyjne święta. Opowiedziała o gruzińskiej gościnności oraz o typowej biesiadzie „supra”. Wychowankowie mieli możliwość przekonać się jaki trudny jest język gruziński, kiedy mieli powtórzyć łamańce językowe. Nie obyło się od podziwiania pięknych krajobrazów, które zapierają dech w piersiach.

Młodzież oglądała prezentację z iskierką zaciekawienia o oku. Nie dowierzała faktom, które podawała nam prelegentka. Największe zaciekawienie wzbudziły kulinaria gruzińskie niczym nie podobne do polskich dań tj. krem orzechowy na bazie wywaru z rosołu. Wychowankowie w ramach zajęć kulinarnych z naszym gościem z Gruzji przygotowali gruzińską potrawę – Chaczapuri. Przepyszny placek drożdżowy z serem w środku.

Prezentacje zakończył tradycyjny gruziński taniec w wykonaniu Gruzinki, która jest folklorystyczną tancerką oraz naszych wychowanków.