poniedziałek, 27 Maj 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Wdrożenie systemu "Bezpieczna szkoła- placówka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 11 kwietnia 2013 15:13

 

 

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu „Bezpieczna Szkoła”, w którym udział wzięli przedstawiciele miasta Zamość, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Banku Zachodniego. Młodzież bursy przygotowała z tej okazji poczęstunek. Program „Bezpieczna Szkoła”, wszedł tym samym w etap realizacji.


Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole, promocja nowoczesnej szkoły, edukacja ekonomiczna oraz promowanie idei płatności bezgotówkowych. Po raz pierwszy w skali województwa lubelskiego, system ten będzie funkcjonował w Bursie Międzyszkolnej Nr 2, III LO, II LO i Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

 

 

Ze strony placówek, które włączyły się do programu, konieczne było przygotowanie bazy uczniów, zapewnienie możliwości instalacji czytników oraz oprogramowania, wsparcie od strony technicznej, rozpropagowanie kart wśród uczniów, zarządzanie kartami (funkcja identyfikacyjna), oraz obsługa systemu dostępowego.Dyrektor bursy, pan Waldemar Leszczyński, zwrócił uwagę na skuteczne działanie tego programu w zamojskich szkołach i placówkach. Dyrektor BZ WBK, pani Anita Wojciechowska, oraz przedstawiciele BZ WBK z Wrocławia, bardzo szczegółowo omówili zadania programu i działalność banku na rzecz lokalnej społeczności. BZ WBK finansujący projekt, opracował koncepcję zabezpieczenia placówki, montaż systemu, instalację oprogramowania, szkolenia, zamówienia kart i personalizację kart z wizerunkiem szkoły.

 

Młodzież i pracownicy placówek, biorących udział w projekcie „ Bezpieczna Szkoła”, staną się w ten sposób posiadaczami kart o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Bezdotykowa karta prepaid ma wiele możliwości i jest kartą bezpieczną – chipową, o zasięgu międzynarodowym. Można zasilać ją przelewem bankowym i dokonywać płatności w sklepach, w Internecie oraz wypłat w bankomatach. Poza tym, pełni funkcje identyfikatora szkolnego, kontroluje wejścia i wyjścia na terenie placówki. Może zostać użyta jako karta biblioteczna, karta pracy pracowników szkoły, magazyn danych e – dziennika, do płatności w sklepach, w Internecie, na wakacjach i wycieczkach szkolnych, w księgarniach, punktach gastronomicznych, obiektach sportowych czy instytucjach kultury. Istnieje także możliwość zintegrowania karty z biletem komunikacji miejskiej.

 

Zmieniony: piątek, 12 kwietnia 2013 08:24