poniedziałek, 22 Kwi 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Życzenia wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 kwietnia 2019 11:39
 
XII Przegląd Poezji PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 kwietnia 2019 00:00


Zmieniony: środa, 17 kwietnia 2019 11:37
 
IX Festiwal Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy młodzieży rozwinąć skrzydła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:37

W dniu 11.04.2019 r. odbył się IX Festiwal Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy młodzieży rozwinąć skrzydła”. Festiwal organizowany był przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu, a całe wydarzenie odbyło się w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Naszą placówkę reprezentował dziewczęcy zespół taneczny, który zaprezentował dwa układy taneczne Zumby.
Za swój występ dziewczyny zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Fot. Katarzyna - wychowanka Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu.

Zmieniony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:41
Więcej…
 
Czytamy „Pana Tadeusza” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 19:37

Książnica Zamojska zainaugurowała w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 całoroczną akcję Czytamy „Pana Tadeusza”, której celem jest upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania tej epopei narodowej. W ramach przedsięwzięcia odbyło się spotkanie z młodzieżą. Wychowankowie bursy wysłuchali najpiękniejszych fragmentów poematu Adama Mickiewicza, które przeczytał Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz. Obecni byli także: Halina Zielińska – kierownik Działu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej, Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 2 Waldemar Leszczyński oraz Dyrektor Książnicy Zamojskiej Piotr Bartnik.

Podczas spotkania rozmawiano o książkach, które lubimy czytać i tradycjach czytelniczych w naszych rodzinnych domach. Na pamiątkę dokonaliśmy wpisów pamiątkowych do książki „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza oraz na karcie pamiątkowej Książnicy Zamojskiej.

Wydarzenie, które miało swoją premierę w bursie, służą promowaniu czytelnictwa wśród młodzieży oraz popularyzowaniu największych arcydzieł literatury polskiej. Na zakończenie spotkania wykonano wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Więcej…
 
Spotkanie z Zamojską Rodziną Katyńską i wystawa fotografii „Katyń – ocalić od zapomnienia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 19:31

Już od kwietnia 2012 roku Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu z inicjatywy Pana Dyrektora Waldemara Leszczyńskiego włączyła się do programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Przed budynkiem bursy posadzono „Dęby Pamięci” poświęcone bohaterom którzy zginęli z rąk NKWD w kwietniu 1940. Byli nimi: Gaudnik Zbigniew syn Kazimierza urodzony we Lwowie, zamordowany strzałem w tył głowy w Twerze oraz Tomasz Gołębiowski syn Henryka urodzony w Płoskiem, zamordowany w tył głowy w Charkowie.

Z okazji 79 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Galerii Młodych Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Zamojska Rodzina Katyńska z prezesem p. Markiem Splewińskim oraz z p. dr Jerzym Wacławem Słupeckim sekretarzem. Podczas spotkania złożona została wiązanka kwiatów i wspólnie zapalono znicz w hołdzie pomordowanych pod Dębami Pamięci. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii pana dyrektora Waldemara Leszczyńskiego pt.: „Katyń -ocalić od zapomnienia”. Zdjęcia zostały zrobione podczas wizyty w Katyniu.

Zmieniony: czwartek, 11 kwietnia 2019 13:13
Więcej…
 
79 Rocznica Zbrodni Katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 14:23

Pan Dyrektor Waldemar Leszczyński oraz pani Małgorzata Kitka reprezentowali Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu podczas uroczystych obchodów 79 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej upamiętniającej zamordowanych przez NKWD w 1940 roku Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele pw. Św. Katarzyny w Zamościu. Mszę świętą prowadzoną pod przewodnictwem Ekscelencji Ks. Bpa Jana Śrutwy poprzedziło wystąpienie pana Marka Splewińskiego prezesa Zamojskiej Rodziny Katyńskiej. Następnie uroczystości odbywały się przy pomniku „Krzyż Katyński” pod którym wysłuchano apelu pomordowanych i złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze.

Więcej…
 
Pożegnanie absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 09 kwietnia 2019 00:00

Nadszedł czas by pożegnać się z tegorocznymi absolwentami, którzy opuszczają powoli mury Bursy. W stołówce bursy odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone wspomnieniom, refleksjom i planom na przyszłość. Pan Dyrektor uhonorował wyróżniającą się młodzież, wręczył upominki absolwentom dziękując za trzyletnią współpracę, zaangażowanie w działalność społeczno – kulturalną oraz wzorową postawę. Dyrektor w imieniu wszystkich wychowawców złożył zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia pomyślności podczas egzaminów maturalnych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Przedstawiciele młodszych klas przygotowali część artystyczną oraz życzyli tegorocznym absolwentom łatwego i bezstresowego wejścia w życie dorosłe, wielu pomyślności, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Na zakończenie spotkania i osłodę łez rozstania podano tort, a sekcja kulinarna przygotowała desery lodowe.

Zmieniony: czwartek, 11 kwietnia 2019 13:59
Więcej…
 
Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 02 kwietnia 2019 20:30

We wtorkowe popołudnie w bursie odbył się Wiosenny turniej tenisa stołowego. W sportowych rozgrywkach wystartowało 20 uczestników walczących o puchar Dyrektora Bursy. W turnieju po przeciwległych stronach siatki stawali zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Niepokonanym okazał się Kamil Zawada, który zgarnął pulę wygrywając tym samym cały turniej. Drugie miejsce zdobył Bryk Jerzy, natomiast na trzeciej pozycji znalazł się Skiba Mateusz.

Więcej…
 
Edutargi 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 02 kwietnia 2019 13:15

Bursa Międzyszkolna nr 2 zaprezentowała swoją ofertę podczas EduTargów, które odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu 1 kwietnia 2019 r.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzież mogła obejrzeć film „Z życia bursy” a także bursowe kroniki i wydawnictwa. Zainteresowani otrzymywali wizytówki, foldery i gadżety.

Udaną formą promocji był dwukrotny występ dziewczęcego zespołu tanecznego. Wychowanki zaprezentowały dwa układy taneczne zumby, czym podbiły serca widowni.

W tym samym czasie młodzież gimnazjalna i ósmoklasiści zwiedzali bursę w ramach Dnia Otwartych Drzwi.

Więcej…
 
XII Przegląd Poezji Śpiewanej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 26 marca 2019 00:00

Zmieniony: wtorek, 26 marca 2019 21:00
 
27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 22 marca 2019 00:53

Zakończyła się zbiórka 27 Finału WOŚP. Do ogólnego sukcesu nasi wolontariusze dołożyli swoją cegiełkę i zebrali bardzo pokaźną sumę. Za swój wkład, poświęcenie czasu i altruistyczne zachowanie otrzymali podziękowanie.

 
Warsztaty edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez orzech   
czwartek, 21 marca 2019 15:13

Dnia 19.03.2019 w naszej bursie odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez nauczycieli i uczniów Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu na następujące tematy: 

1. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, nauka udzielania pierwszej pomocy w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

2. Profesjonalna diagnoza skóry, pielęgnacja dłoni z hybrydowym malowaniem paznokci.

3. Inspiracje wielkanocne – wykonanie pisanki metodą decupage.

Nasza młodzież chętnie brała udział we wszystkich zajęciach.

 

 

1

Zmieniony: czwartek, 21 marca 2019 16:19
Więcej…
 
Terminarz rekrutacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez orzech   
czwartek, 21 marca 2019 15:13
terminarz rekrutacja
Zmieniony: czwartek, 21 marca 2019 15:13
 
Dni otwarte PDF Drukuj Email
Wpisany przez orzech   
czwartek, 21 marca 2019 15:11
dni otwarte
 
IV Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 18 marca 2019 00:00

W Bursie Szkolnej nr 2 w Lublinie zorganizowano konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk. Naszą placówkę reprezentowało troje wychowanków Dawid Winiarczyk, Ewelina Sagan oraz Aleksy Gubała, którzy rozwiązywali test składający się z 25 pytań zamkniętych oraz jednego pytania otwartego. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wśród pytań znalazły się m.in. pytania o ulubiony film Marszałka, czy ulubiony napój, a także o to czego bał się Ów wielki człowiek. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego wśród młodzieży oraz pogłębianie patriotyzmu poprzez poznanie postaci bohatera i pogłębienie wiedzy o historii Polski.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL