środa, 25 Kwi 2018
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 24 kwietnia 2018 20:23


Do naszej palcówki przybył pracownik ze służby zdrowia. Głównym celem spotkania było przygotowanie wychowanków do wykonywania prostych podstawowych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Zmieniony: wtorek, 24 kwietnia 2018 20:24
Więcej…
 
Kwiecień to miesiąc z kulturą Ukraińską PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 21:37


Kwiecień to miesiąc z kulturą Ukraińską. Iryna przygotowała piękną prezentację o swojej ojczyźnie, która zawierała wiele ciekawostek na temat miejsc tradycji oraz kuchni. Oglądając ją zauważyliśmy że nasze kultury są do siebie zbliżone. Mamy podobne potrawy u nas to pierogi ruskie a u nich wareniki. Tradycją naszych spotkań jest poczęstunek, dzisiaj to było pyszne ciasto z orzechami i migdałami z miodem przygotowane przez Irynę. Dzisiejszy wieczór był ostatnim spotkaniem i zakończeniem „Podróży po Europie”. Naszym gościom pięknie podziękowaliśmy i wręczyliśmy drobne upominki. Na koniec zaśpiewaliśmy „Hej sokoły” i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Atmosfera była bardzo przyjemna, że trudno było się rozstać.

 

Zmieniony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 21:40
Więcej…
 
Pożegnanie absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 21:30


Dnia 19.04.2018 Młodzieżowa Rada Bursy wspólnie z Dyrekcją oraz Wychowawcami w sposób uroczysty pożegnała absolwentów . Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Młodsi koledzy przekazali absolwentom życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym. Pan Dyrektor wręczył upominki za aktywny udział w życiu społecznym bursy, za wzorowe zachowanie, oraz działalność samorządową.

Zmieniony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 21:33
Więcej…
 
Zaproszenie na IV Ogólnopolską Konferencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 16:40


Więcej…
 
78 Obchody Zbrodni Katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 18 kwietnia 2018 09:42

W dniu 15 kwietnia 2018 roku nauczyciele – wychowawcy p. M. Kitka i p. A. Kotowicz jako i przedstawiciele Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu wzięły udział w obchodach upamiętniających 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej zamordowanych przez NKWD ZSRR w 1940 roku Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.

Więcej…
 
Transplantacji na TAK PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 13 kwietnia 2018 11:34

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie w bursie odbyło się spotkanie z Koordynatorem ds. transplantacji Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu panią Anną Gradziuk. Pani koordynator zapoznała wychowanków z procedurami i etapami przeszczepów. Gościem specjalnym spotkania była p. Ewelina Mika, która opowiedziała swoją historię choroby, czas oczekiwania na przeszczep, a także podzieliła się emocjami, które towarzyszyły Jej i rodzinie po udanej transplantacji.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący ideę transplantologii, który wygrała Pyć Agnieszka wychowanka naszej placówki.

Na zakończenie spotkania pan Dyrektor Bursy wraz z nauczycielami złożył Paniom podziękowania wiązanką kwiatów i upominkami.

Więcej…
 
Bratki na rabatki PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 11 kwietnia 2018 19:28

Wykorzystując piękną pogodę pracowaliśmy w ogrodzie przed bursą. Żeby nasz trawnik był piękny, staraliśmy się należycie o niego zadbać. Dzięki temu stał się on ozdobą i efektownym tłem dla świeżo posadzonych bratków.

Zmieniony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 16:43
Więcej…
 
Quiz „Wszystko o zdrowiu” i obchody Światowego Dnia Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 10 kwietnia 2018 19:16

„Zdrowie dla wszystkich” to tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Zdrowia obchodzone od ponad siedemdziesięciu lat 7 kwietnia. W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie w bursie zorganizowano Quiz pt.: „Wszystko o zdrowiu”. Celem konkursu było zbadanie wiedzy uczestników na temat profilaktyki prozdrowotnej i zdrowego stylu życia. Najlepszą wiedzą wykazała się Weronika Nowosad zdobywając największa liczbę punktów i otrzymując pierwsze miejsce, Drugie miejsce otrzymała Chylińska Dorota,  zaś o trzecim miejscu zdecydowała dogrywka w której zwyciężyła Gałka Natalia.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! 

Zmieniony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 16:43
Więcej…
 
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 27 marca 2018 20:30


Podczas spotkania Wielkanocnego w naszej bursie, rozstrzygnięty został konkurs na wielkanocną pisankę:

Jolanta Kawalec otrzymała Wyróżnienie w konkursie. Nagrody za udział otrzymały: Zuzanna Nabrdalik, Paulina Nabrdalik, Weronika Kulpa, Klaudia Adamek, Dorota Chylińska.

Nagrody wręczył Dyrektor Waldemar Leszczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

W tym wyjątkowym czasie Wielkiego Tygodnia chcieliśmy szczególnie pamiętać o Marcie, naszej koleżance, która mieszkała w naszej bursie i miała tu wielu przyjaciół.

 

Podczas spotkania Wielkanocnego w naszej bursie, rozstrzygnięty został konkurs na wielkanocną pisankę:

Jolanta Kawalec otrzymała Wyróżnienie w konkursie. Nagrody za udział otrzymały: Zuzanna Nabrdalik, Paulina Nabrdalik, Weronika Kulpa, Klaudia Adamek, Dorota Chylińska.

Nagrody wręczył Dyrektor Waldemar Leszczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Więcej…
 
Rekruacja 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 27 marca 2018 20:16
Zmieniony: wtorek, 27 marca 2018 20:18
 
Pisanki wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 22 marca 2018 21:16


Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa. W dniu 27.03.2018 roku o godz. 18.00 cała społeczność bursy zasiądzie do uroczystego spotkania. Podczas wspólnego, posiłku nastąpi podsumowanie konkursu na Wielkanocna pisankę. Tradycja tworzenia pisanek sięga czasów cesarstwa rzymskiego, zaś zwyczaj ten w Polsce rozpoczął się z końcem X wieku. Pisanki wielkanocne maja symbolizować rodzącą się do życia przyrodę, a w obrzędach chrześcijańskich symbolizuje nadzieję wynikającą z wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa.

W tegorocznej edycji konkursu na pisankę wielkanocną, prezentując swój artystyczny zmysł i uzdolnienia manualne udział wzięły: Nabrdalik Zuzanna, Nabrdalik Paulina, Kulpa Weronika, Kawalec Jolanta, Adamek Klaudia oraz Chylińska Dorota.

Z biegiem lat zbiór pisanek w bursie powiększa się, tworząc unikatową, wyjątkową i niepowtarzalną kolekcję.

 

Zmieniony: piątek, 23 marca 2018 07:54
Więcej…
 
Edutargi PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 22 marca 2018 20:43


W zamojskich EduTargach 2018 Bursę Międzyszkolną nr 2 reprezentowała młodzież (Aleksandra Ożga, Monika Mazur, Marcela Pastuszak, Karolina Skijko, Wiktoria Wolska) pod opieką p. Wiesławy Haik wraz z Dyrektorem p. Waldemarem Leszczyńskim.

Promowaliśmy naszą placówkę posiłkując się wizytówkami, broszurami i folderami. Gimnazjaliści zainteresowani ofertą otrzymali już wnioski o przyjęcie do bursy na przyszły rok szkolny. Częstowaliśmy „krówkami” z logo bursy na opakowaniu, wręczaliśmy „firmowe” notesy i długopisy. Udaną formą promocji był występ wokalny Wiktorii Wolskiej i Moniki Mazur, które śpiewały na scenie, podczas gdy na telebimie ukazywała się prezentacja multimedialna promująca placówkę. Goście naszego stoiska z uznaniem wyrażali się o filmie „Z życia bursy” autorstwa wychowanków Michała Borowskiego.

Zamojskie EduTargi rozpoczęły Dni Otwarte w naszej placówce, które potrwają od 21 do 23 marca. Zapraszamy!

Zmieniony: poniedziałek, 26 marca 2018 13:53
Więcej…
 
Taniec, gry, zabawy ruchowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 19 marca 2018 20:24


Przeddzień astronomicznej wiosny wychowankowie naszej bursy spędzili bardzo aktywnie. Uczestniczyli po raz kolejny w zajęciach prowadzonych przez dra M. Bochenka i dra P. Wołosza - ,,Taniec, gry, zabawy ruchowe”. Wykładowcy PWSZ w Zamościu zaprezentowali w sposób bardzo atrakcyjny bogatą ofertę form ruchu i gry.

Więcej…
 
Dni otwarte bursy 21-23.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 19 marca 2018 16:01

Zmieniony: poniedziałek, 19 marca 2018 16:05
Więcej…
 
XI Przegląd Poezji Śpiewanej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 19 marca 2018 15:23

 

Zmieniony: poniedziałek, 19 marca 2018 20:32
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL